top of page

Barkod yazıcı nedir? Barkod yazıcı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Barkod teknolojileri, izlenebilirlik sağlamak için kullanılan en önemli ürünlerden birisidir. Neredeyse tüm sektörlerde eşsiz bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Termal, direkt termal ve nokta vuruşlu olmak üzere temelde üç farklı kategoride yer alan bu ürünler, barkod basma işlemlerini hızlı ve en düşük maliyetle sağlamayı amaç edinirler.


Birçok işyeri farklı amaçlarla barkod kullanımına gitmiştir. Çok yaygın bir şekilde kullanılan barkod yazıcılar, genel olarak demirbaşların sınıflandırılması, ürün,,hizmet veya personel takibi gibi konularda sıklıkla kullanılır


Barkod yazıcılar aynı zamanda etiket yazmak ve etiket basmak amaçlı da kullanılabilir. Ribonlu veya ribonsuz modellerle farklı renklerde baskı alınması sağlanabilir. Özellikle depolarda ürün bulmak veya ürün yerleştirmek için genellikle barkod etiketleri kullanılmaktadır.


Tüm bunların yanında personel takibinde, yaka kartlarında yasak alan takibi veya ihlali gibi konularda barkod kullanımından faydalanılabilir. Depoda satışa sunulmak üzere ya da yan mamül olarak bulunan tüm ürünlerin girdi çıktı kontrolleri de barkod sistemleri sayesinde yapılabilir.


Barkod ve barkod teknolojileri sadece ürün veya personel izlenebilirliği konusunda değil, aynı zamanda döküman ve arşiv takibi konusunda da kullanılmaktadır. Hangi evrakın kime, ne zaman gönderileceği gibi bilgiler ilgili barkoda yerleştirebilir, bu sayede kolay bir şekilde evrak takibi sağlanılabilir.


Barkod yazıcı alırken nelere dikkat edilmeli,


Barkod yazıcılar tüm işletmelerin operasyonları için önemli ürünlerdir. Bu sebeple marka veya model tercihinde kesinlikle iyi araştırma yapılmalı, mümkünse teknik personeller ya da projelendirme ekiplerinden destek alınmalıdır.


Barkod yazıcı seçerken en önemli ölçüt, barkod yazdırma sıklığıdır. Çok sık baskılama yapan işletmeler için endüstriyel yazıcılar, orta ve az sıklıkta baskı alan işletmeler için ise masaüstü yazıcılar önerilmektedir. Bu noktada Zebra, Honeywell, Datamax, Sewoo, Unitech Bixolon gibi markaların çözümleri bulunmaktadır.Dört temel barkod etiket yazıcısı türü vardır: Mürekkep Püskürtmeli, Nokta Vuruşlu, Lazer ve Termal. Barkodlar doğrudan bir ürüne veya ürüne yapıştırılacak yapışkan bir etikete (veya etikete) basılabilir. Her barkod yazıcısı benzersizdir ve belirli bir ortam için tasarlanmıştır.


Mobil Yazıcılar
Mobil yazıcılar perakende, depo, imalat ve taşımacılık sektörlerinde kullanılan eşsiz kullanım kolaylığı sağlayan taşınabilir yazıcılardır. Mobil yazıcılar sayesinde hizmet kesintisini neredeyse sıfıra varan oranlarda yok edebilirsiniz. Gelişmiş batarya teknolojileri ile artık tüm gün baskı alınabilmesi mümkün. Bluetooth ve Wifi özellikli yazıcılardan operasyonunuza en çok uyan modellerle projenizi başlatabilirsiniz.


Masaüstü Yazıcılar


Kurulum kolaylığı ve performansları ile, masaüstü barkod yazıcılar bir çok işletme için uygun çözümler sağlamaktadır. Çok yoğun baskı ihtiyacı duymayan işletmeler için, dayanıklı ve yoğun çalışma koşullarında bir iyi bir alternatif olarak kullanılan masaüstü yazıcılar, termal ve direct termal gibi seçenekleri ile bir çok markanın ürün grubunda bulunmaktadır.


Endüstriyel Yazıcılar


Endüstriyel Yazıcılar, çeşitli zorlu ortamlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Sonuç olarak, yüksek baskı kalitesi, düşük bakım dayanıklılığı ve yüksek hacimli sürekli baskı ile üretilmiştir. Bazı modeller, kritik görev operasyonlarında 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmıştır.


Kobikod hem mobil yazıcı, hem masaüstü hem de endüstriyel grupta yer alan tüm yazıcı grupları için, tedarik ve teknik servis hizmetleri sunmaktadır. Doğru ürünleri bulmak ve ücretsiz danışmanlık ve poc hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşın!


Kobikod' un Zebra, Honeywell, TSC, Argox gibi bir çok markada yer alan yazıcı çözümlerine göz atmak için Barkod Yazıcılar sayfamıza göz atın!

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page